Hírek
2011. Szeptember 25. 07:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
100 új buszt vesz Budapest
Száz új busz beszerzésére ír ki tendert a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a következő hetekben.
Erről Vitézy Dávid a szervezet vezérigazgatója nyilatkozott a hírTV-nek. A gépjárműpark elavultsága ellenére a közösségi közlekedési járművezetők esetében nagyjából kétmillió kilométerenként történik egy személyi sérüléses baleset.
„A közösségi közlekedési járművezetők esetében nagyjából kétmillió kilométerenként történik egy személyi sérüléses baleset” – mondta el a Közlekedésbiztonsági Akcióprogram szóvivője, Szilágyi Károly.
A kedvező statisztika ellenére a BKK vezérigazgatója nem elégedett a járműpark átlagéletkorával és műszaki állapotával sem. Vitézy Dávid szerint több százmillió forintot kellene fordítani a fővárosi tömegközlekedésre. Elmondása szerint első körben, még szeptemberben, száz új busz beszerzésére írnak ki pályázatot. Hozzátette, hogy a későbbiekben is ezt az utat kívánják folytatni.
A legjobbak
Tizenkilencedszer mérték össze tudásukat az ország legjobb troli-, busz- és villamosvezetői. A több mint ezer jelentkező közül az országos döntőbe harmincan jutottak be, a nevezés feltétele a baleset és utaspanasz mentesség volt. A sofőröknek két olyan járművel is meg kellett ismerkedniük, amelyet a szervezők a verseny miatt hoztak a helyszínre, a magyar gyártmányú buszból mindössze kettő fut az országban. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

