Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2022. Március 06. 08:05, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixbay

140 milliárdos útfejlesztés várható

140 milliárdos útfejlesztés várható

A kormány 140 milliárd forint útfejlesztési támogatásról döntött - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült bejegyzésében szombaton.

Kiemelte: a forrásból 220 összekötő és bekötő út újulhat meg vidéken.

Tovább javul a vidéki települések elérhetősége, biztonságosabbá válik a közlekedés, erősödik a helyi gazdaság - jegyezte meg a pénzügyminiszter.

Varga Mihály jelezte, hogy a gyorsforgalmi utakat is bővítik; 2010 óta 1300-ról 1900 kilométerre növelték a hazai gyorsforgalmi úthálózatot.

"Magyarország előre megy, nem hátra!" - hangsúlyozta végül hozzászólásában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom