Hírek
2017. Október 11. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
200 millió fölött a munkanélküliek száma a világon
A világon kétszázmillió fölé emelkedett a munkanélküliek száma az idén, tavalyhoz képest a növekedés mintegy 3,4 millió - áll az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete, az ILO kedden ismertetett jelentésében.
A dokumentum összeállítói szerint a munkanélküliek számának növekedése elsősorban arra vezethető vissza, hogy stagnálnak, nem fejlődnek a kis- és közepes vállalkozások, amelyek a fő munkaadók a fejlődő országokban.
Afrika leginkább elmaradott országaiban a foglalkoztatottak csaknem a fele kisvállalkozásoknál dolgozik, az arab országokban pedig a középvállalkozások alkalmazzák a foglalkoztatottak közel 70 százalékát.
Az ILO szerint a kis- és közepes vállalkozások az elmúlt években komoly kihívásokkal szembesültek, és nemhogy munkahelyeket teremtenének, hanem inkább leépítenek. A jelentés összeállítói szerint ebből pedig az következik, hogy a munkaképes korúak száma lényegesen nagyobb ütemben nő, mint amilyen mértékben bővül az új munkahelyek száma.
Az ILO szakértői 130 országot vizsgáltak meg és ennek alapján arra jutottak, hogy a 2008. évi pénzügyi válság kezdetéig a kis- és közepes cégeknél jóval több munkahely jött létre, mint a nagyvállalatoknál. A helyzet mára megváltozott, a kis- és közepes cégek ugyanis arra törekednek, hogy a lehető legkevesebb munkaerőt alkalmazzák. Az ILO ezzel kapcsolatban felszólította a világ kormányait arra, hogy változtassanak a kialakult helyzeten és olyan ösztönzőket alkalmazzanak, amelyek érdekeltté teszik a kis és közepes cégeket dolgozóik számának a növelésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld
Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.
2026. Május 19. 11:00, kedd | Külföld
Ukrán külügyminiszter: készen állunk arra, hogy új lapot nyissunk az ukrán-magyar kapcsolatokban
2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen
Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

