Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2010. Szeptember 20. 10:26, hétfő | Helyi
Forrás: Nyugathír

76 milliónyi hamis pulóvert foglaltak le a pénzügyőrök Rajka térségében

76 milliónyi hamis pulóvert foglaltak le a pénzügyőrök Rajka térségében

Több mint 12 ezer darabból álló, hamis ruhaszállítmányra bukkantak a pénzügyőrök egy kamionban a Győr-Moson-Sopron megyei Rajkánál. A lefoglalt, márkásnak feltűntetett pulóverek értéke 76 millió forint. Az ügyben ismeretlen tettes el

A pénzügyőrök péntek este ellenőriztek egy magyar rendszámú kamiont Rajka térségében. Az okmányok szerint a jármű Németországból Romániába szállított volna ruhákat. A kamiont a VPOP emberei átvizsgálták, ekkor látták, hogy a rakományok között márkásnak tűnő holmik vannak. A pulóverekről kiderült, egytől-egyig hamisítványok. A 12 ezer 600 darabból álló szállítmányt a pénzügyőrök lefoglalták, az értéke 76 millió forint. Az ügyben áru hamis megjelölése bűncselekmény miatt eljárás indult, egyelőre ismeretlen tettes ellen - tájékoztatott szombaton Sipos Jenő (képen), a Vám-és Pénzügyőrség Országos parancsnokságának szóvivője.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 13. 07:44, kedd | Sport

Nemzeti Sport Gála - Kós Hubert a férfi, Márton Luana a női győztes

A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).

2026. Január 13. 07:43, kedd | Külföld

Fehér Ház: az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\"

Az Egyesült Államok számára a diplomácia az első eszköz Irán felé, de légicsapás is \"az asztalon van\" - közölte a Fehér Ház szóvivője hétfőn.