Hírek
2015. Június 22. 12:38, hétfő |
Helyi önkormányzati
Forrás: Saját
9. Voluta Vízikarnevál
Ma délelőtt tartották a 9. Voluta Vízikarnevál sajtótájékoztatóját a Vízisport Egyesület telephelyén.
Csiszár Péter, a Flesch Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója bejelentette, hogy a Voluta bekerült Mosonmagyaróvár hivatalos rendezvény naptárába. Ezt Dr. Árvay István, Mosonmagyaróvár Város polgármestere is megerősítette, majd hozzátette: „A Voluta színvonalában is azt fogja hozni, amit egy hasonló sportos rendezvénynek hoznia kell. Továbbra sem szeretnénk, ha ez egy könnyűzenei fesztivál lenne, ennek a sportról kell szólnia, méghozzá azon a színvonalon, amit a városlakók megkívánnak. Nem szeretnénk változtatni a felálláson, továbbra is az a cél, hogy a Voluta a városi civil szervezeteket, vállalkozásokat összekovácsoló rendezvény maradjon. Erre a sárkányhajózás kiválóan alkalmas.”

A futamokra idén is rekordszámú jelentkezés érkezett, amely jól példázza az esemény népszerűségét. Ebben az évben ráadásul a szokásosan májusban megrendezésre kerülő városi sport- és egészségnap is beköltözik a Volutára. Szombaton tehát bemutatkozik minden olyan sportág, mely képviselteti magát városunkban, gyerekprogramokkal, vetélkedőkkel, játszóházzal bővül a rendezvény.
„Újdonság az is – mondta el Velencei Zoltán, a verseny főszervezője -, hogy a versenyek előtt minősítő futammal tesszük igazságosabbá a megmérettetést, hiszen tudjuk azt, hogy nem egyforma felkészültségű csapatok csapnak össze. Továbbá hagyományteremtő céllal felkértük Mosonmagyaróvár három legpatinásabb cégét (Kühne Zrt., Motim, Mofém – a szerk.), hogy egy úgynevezett nosztalgia futammal nyissák meg a versenyt.
Süli Csaba, a Kühne Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy nagy örömmel tesznek eleget a felkérésnek, a munkatársak lelkesen edzenek és készülnek a versenyre.

A jó hangulat tehát adott, a programok színesek. Reméljük, az időjárás is kegyes lesz! Találkozzunk a Volután június 26. és 28. között!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
2026. Május 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Tarr Zoltán: mérföldkő a felvidéki magyarság jogvédelmében a szlovák Alkotmánybíróság egyik ítélete
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.

