Városlista
2026. február 27, péntek - Ákos, Bátor

Hírek

2018. Július 20. 07:36, péntek | Belföld
Forrás: mti

A 2019-es költségvetés elfogadásával zárja nyári munkáját a parlament

A 2019-es költségvetés elfogadásával zárja nyári munkáját a parlament

Az Országgyűlés ma a jövő évi költségvetés elfogadásával zárja nyári rendkívüli ülésszakát.

A képviselők emellett új jogszabályokat alkothatnak a gyülekezési jogról és a magánélet védelméről, valamint a szabálysértési törvénybe emelhetik az életvitelszerű közterületi tartózkodás tilalmát.

Az ülésnap 14 órakor kezdődik, a napirenden - az örmény nemzetiségi szószóló mandátumigazolása mellett - kizárólag szavazások szerepelnek.

A Ház elsőként a 2019-es büdzséről dönt. A képviselők hétfőn fogadták el a kormány javaslatához benyújtott módosításokat. Előzőleg a költségvetési bizottság csak olyan változtatásokat támogatott, amelyek nem módosították a központi büdzsé hiányát az eredeti törvényjavaslathoz képest.

A parlament ezt követően alkothat új jogszabályokat a gyülekezési jogról és a magánélet védelméről, valamint a Magyarország biztonsági érdekét sértő külföldi befektetések ellenőrzéséről, továbbá a szabálysértési törvénybe emelheti az életvitelszerű közterületi tartózkodás tilalmát.

Kivételes eljárásban fogadhatják el a büntető törvénykönyv (Btk.) módosítását, amelynek hatálya a változtatással kiterjedne a személyszállító járművek jogellenes átalakítására, valamint a hivatalos személyek zaklatására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot

Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld

NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon

A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon