Hírek
2011. November 06. 07:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A földrengés a legveszélyesebb természeti katasztrófa
Egy friss jelentés azzal foglalkozott, hogy milyen hatással vannak az emberek egészségére és életminőségére a természeti katasztrófák.
Végül a kutatók megállapították, hogy a földrengések okozzák a legtöbb bajt: egy ilyen katasztrófa során az érintett városok lakosságának átlagosan 8 százaléka halálos sérüléseket szenved.
Az ok, amiért a földrengések a legveszélyesebb természeti katasztrófák az, hogy ilyenkor tömeges balesetek történnek, amelyek során az emberek súlyos sebeket szereznek, valamit csonttöréseket és zúzódásokat szenvednek el. Ráadásul ilyenkor az egészségügyi ellátás is akadozik, ami késlelteti a szakszerű ellátást - írja a HealthDay.
A probléma azért érdemel nagyobb figyelmet, mert világszerte több százmillió ember él olyan városokban, amelyek törésvonalakra épültek - gondoljunk csak New Yorkra, Los Angelesre, Tokióra, Delhire vagy Sanghajra. Ezeknek az embereknek az élete pedig ilyen szempontból minden nap veszélyben forog.
A hivatalos adatok szerint egyébként az elmúlt egy évtizedben világszerte 780 000 halálesetet okoztak a földrengések. Ebbe beletartoznak azok, akik a katasztrófa során vesztették életüket, illetve azok, akik halálos sebesülést szenvedtek, és a földrengést követő napokban vagy hetekben hunytak el. Ami azonban még érdekesebb, hogy krónikus betegek is vannak az áldozatok között, akik a katasztrófa sújtotta övezetben nem jutottak hozzá időben életmentő gyógyszereikhez vagy kezeléseikhez.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /wikipedia
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot