Hírek
2012. Január 10. 00:00, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
A gondozóház bővítését tervezik Mosonmagyaróváron
Az idősek gondozóházának bővítését tervezik Mosonmagyaróváron, mivel hosszú a várólista a 35 férőhelyes intézményben, amelynek energetikai korszerűsítését nemrég fejezték be.
Botos Gábor közölte, hogy a szociális intézmény infrastrukturális korszerűsítéséhez és bővítéséhez az Új Széchenyi Terv Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében szeretnének forráshoz jutni. Február 13-ig kell benyújtani a pályázatot, és kedvező elbírálás esetén nőhet az egy főre jutó lakótér, továbbá tíz új férőhely létesülhet.
Az ablakcsere, a külső hőszigetelés, a fűtés modernizálása és 40 négyzetméternyi napkollektor beépítése 32 milliós forintba került. A fejlesztéshez 27,4 millió forintot nyert a fenntartó a Környezet és Energia Operatív Programban.
A beruházás eredményeként komfortosabb körülmények között élnek a gondozóház idős lakói. Az energiamegtakarítás évi mintegy 2,5 millió forint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

