Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2023. Április 09. 08:32, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A MOL folytatja használt sütőolaj visszagyűjtő kampányát

A  MOL folytatja használt sütőolaj visszagyűjtő kampányát

A MOL folytatja használt sütőolaj visszagyűjtő kampányát - tudatta a társaság közleményben szombaton az MTI-vel.

Mintegy 350 MOL benzinkúton lehet zárt edénybe átöntve környezetbarát módon leadni a használt zsiradékot. Ebből a Rossi Biofuel komáromi üzemében biodízelt készítenek, amit a MOL a fenntarthatóbb gázolaj gyártásához használ, hogy csökkentse a széndioxid-kibocsátást. A vállalat körforgásos gazdaságot középpontba állító stratégiájának megfelelően a használt sütőolajból környezetre káros hulladék helyett újrahasznosított, környezetbarát termék lesz.

A visszagyűjtő kampányban az elmúlt 11 év alatt összesen 2888 tonna használt sütőolaj gyűlt össze a kutakon.

A vállalat honlapján lévő töltőállomás-keresőben, illetve az ingyenes Mol Move applikációban megtalálhatók azok a MOL-kutak, ahol az olaj 10 literes mennyiségig, más hulladékokkal, vegyszerekkel nem kevert állapotban, bármilyen tárolódobozban leadható a kútkezelő személyzetnek - közölte a társaság.

Címkék: mol, sütőolaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom