Hírek
2015. Március 24. 21:19, kedd |
Helyi
Forrás: Goodwill PR
A Nolato ismét elnyerte a Fogyatékosság-barát Munkahely címet
2011 óta foglalkoztat megváltozott munkaképességű dolgozókat a mosonmagyaróvári székhelyű Nolato Magyarország Kft.
A svéd Nolato cégcsoporthoz tartozó vállalat példaértékűen figyel munkatársaira és környezetére, kiemelkedően fontosnak tartja a megfelelő munkakörülmények kialakítását és fenntartását. Ennek köszönhető, hogy 2014-ben a Nolato másodszor is elnyerte a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést.
Tizenkét hallássérült, nyolc látássérült és tíz szervi problémákkal küzdő munkatársat foglalkoztat a Nolato Magyarország Kft. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására alkalmas, akadálymentesített részlegét 2011-ben alakította ki a mosonmagyaróvári vállalat, az ott dolgozók alkatrészek gyártásában és összeszerelésében vesznek részt. Szigeti Csaba, flow vezető elmondása szerint a megváltozott munkaképességű kollégák rendkívül motiváltak, sokaknak ez az első munkahelye, amit nagyon megbecsülnek. A foglalkoztató cég folyamatosan tréningekkel, többek között érzékenyítő képzésekkel segíti a megváltozott munkaképességű munkatársak beilleszkedését, a velük való megfelelő és hatékony kommunikációt.
A Fogyatékosság-barát Munkahely címet először 2012-ben ítélték oda a Nolatonak, a két évre adományozott cím viselését szigorú szakmai auditot követően 2014-ben újabb 2 évre engedélyezte a vállalkozásnak a díj kuratóriuma. Az elismerést a Nemzeti Erőforrás Minisztérium, az American Chamber of Commerce in Hungary, a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány közösen ítéli oda a pályázati feltételeket sikeresen teljesítő munkáltatóknak. Az elismerés bevezetésének célja az álláskereső fogyatékkal élő emberek, és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találásának támogatása. A díj és a vele járó logó azt kommunikálja, hogy a munkáltató pozitívan fogadja a fogyatékos személyek jelentkezését. A Nolato Magyarország Kft. képviseletében 2015. március 24-én Kovács Ildikó HR igazgató vette át a díjat.
„Az akadály-, zaj- és rezgésmentes gyártóterületet saját forrásból alakította ki vállalatunk” – idézi fel a 2011-es eseményeket dr. Meleg Norbert, vezérigazgató-helyettes. Elmondása szerint a Nolato cégpolitikájának alapját képezi a nyitottság, az emberi jogok tisztelete, a diszkrimináció elítélése. A fizikai feltételek mellett a cégnél infokommunikációs akadálymentesítést biztosítanak, jeltolmácsolással, felolvasással és Braille-nyomatokkal, valamint évek óta elkötelezett támogatói a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének (SINOSZ).
2014 márciusától a Nolato is részt vett a SINOSZ új, KONTAKT Tolmácsszolgáltatás elnevezésű kezdeményezésében, amely elektronikus úton, a jelnyelvi tolmács személyes jelenléte nélküli önálló ügyintézésben segíti a siketeket és nagyothallókat. A Tolmácsszolgáltatás tesztidőszakát lezáró, februári kerekasztal-beszélgetésén Kovács Ildikó, a Nolato HR igazgatója is megosztotta tapasztalatait az Auchan Magyarország Kft, a Szerencsejáték Zrt., az Invitel és a TESCO GLOBÁL Áruház Zrt. HR vezetőivel és a konferencia résztvevőivel. „A megváltozott munkaképességű kollégák teljesen egyenértékű munkavállalók, akik lojalitásukkal, elkötelezett feladatvégzésükkel kifejezetten értékesek a vállalat számára” – nyilatkozta Kovács Ildikó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
