Hírek
2019. Április 06. 15:03, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A Szentföld javára gyűjtenek a templomokban vasárnap a katolikusok
A Közel-Keleten nehéz körülmények között élő keresztények javára gyűjt vasárnap a katolikus egyház a templomokban - közölte a történelmi egyház sajtószolgálata az MTI-vel.
A közlemény szerint az Apostoli Szentszék kérésére a nagyböjti időszakban hagyományosan gyűjtést tartanak világszerte a katolikus templomokban a nehéz helyzetben lévő szentföldi keresztények javára, Magyarországon vasárnap adakozhatnak a hívek.
Tavaly 64 millió forint gyűlt össze a szentföldi keresztények javára - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
