Hírek
2017. Január 23. 14:28, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
A Wikileaks ki akarja szivárogtatni Donald Trump adóbevallását

A Wikileaks közzé szeretné tenni Donald Trump amerikai elnök adóbevallását, ezért a szervezet arra kérte helyi idő szerint vasárnap este követőit a közösségi médiában, hogy akinek megvan, küldje el nekik.
"Trump tanácsadója, Kellyanne Conway kijelentette, hogy Trump nem teszi közzé adóbevallását. Küldjék el nekünk, hogy mi megtehessük" - írta az egyik közösségi oldalon a kiszivárogtatásokra szakosodott portál.
Korábban az elnökjelöltek évtizedeken át rendszeresen nyilvánosságra hozták adóbevallásukat, de Donald Trump erre már a kampányban sem volt hajlandó, így nem tudta hitelt érdemlően adatokkal cáfolni az őt ért vádakat, miszerint a kelleténél kevesebb adót fizet az Egyesült Államokban. Trump arra hivatkozott, hogy bevallását éppen ellenőrzi az adóhivatal, s majd ha az lezárul, akkor hozza nyilvánosságra a papírokat.
Conway egy vasárnapi tévéműsorban beszélt arról, hogy "a Fehér Ház válasza az, hogy (Trump) nem fogja közzétenni az adóbevallását".
Conway szerint az elnök adóbevallása nem is érdekli az embereket, a legtöbb amerikai arra kíváncsi, hogy milyen lesz a saját adóbevallása Trump elnöksége alatt, és nem arra, hogy az elnökében mi szerepel.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések
Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld
Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért
Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.