Hírek
2019. November 27. 10:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Adócsaló komáromi gabonakereskedők ellen emeltek vádat
Kétszázmilliós áfacsalással vádol a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség egy komáromi gabonakereskedőt, aki céghálózatot épített fiktív számlák kibocsátására, így csökkentette adókötelezettségét
- tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t. Reszl Ildikó főügyész tájékoztatása szerint a társaság 2011-2012-ben gabonát és takarmányt vásárolt szlovákiai cégektől, majd az árut a magyarországi piacon adta el. Az ügyletből származó forgalmi adót fiktív számlák befogadásával jelentéktelen összegűre csökkentették.
A valótlan számlákat négy cég állította ki, amelyek tevékenységét ténylegesen a komáromi vállalkozás ügyvezetője irányította. Az ügyészség szerint az ügyvezető a hamis számlák befogadásával és az adótartalom jogosulatlan levonásával 203 millió vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek.
Az ügyben hét ember ellen nyújtottak be vádiratot, a komáromi gabonakereskedőt különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádolják. A másodrendű vádlott az egyik közeli munkatársa, aki a takarmány mozgatását intézte, további feltételezett bűntársai a fiktív számlákat kibocsátó cégek ügyvezetői.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

