Hírek
2018. Június 01. 13:30, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Alig jött ki a börtönből, de három hónap alatt háromszor állt bíróság elé
Három hónap alatt háromszor állította bíróság elé a többszörös visszaesőnek minősülő elkövetőt a Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség.
A férfi február 11-én szabadult szabadságvesztés büntetésből, amely után három alkalommal, így február 27-én, április 9-én, április 29-én követett el lopásokat. Az ügyészség mindhárom alkalommal, így március elsején, április 11-én és május 30-án is bíróság elé állította a többszörös visszaesőnek minősülő elkövetőt.
Az ügyészség indítványa alapján a vádlottat a Tatabányai Járásbíróság előbb 2 év 6 hónap börtönbüntetésre, majd 1 év börtönbünttésre ítélte, az ítéletekkel szemben a vádlott enyhítésért jelentett be fellebbezést.
Ezt követően a férfi április 29-áról 30-ára virradóan Oroszlányban egy italkimérő bejárati ajtaját berúgta, majd onnan 2000 forint váltópénzt, és 15 ezer forint értékű szeszes italt tulajdonított el, az italokat értékesítette.
A Tatabányai Járási és Nyomozó Ügyészség indítványa alapján az elkövetőt a Tatabányai Járásbíróság előbb május másodikén előzetes letartóztatásba helyezte, majd május 30-án tartott tárgyaláson 1 év 4 hónap börtönbüntetésre, 2 év közügyek gyakorlásától eltiltásra, valamint a bűncselekmény során szerzett vagyontól történő elkobzásra ítélte. Az ítélettel szemben a vádlott fellebbezést jelentett be, így az nem vált jogerőssé.
Az elsőfokú bíróság az ügyészi indítványnak helyt adva a vádlott előzetes letartóztatását fenntartotta a másodfokú eljárás befejezéséig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

