Hírek
2022. Október 25. 09:05, kedd |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Állatkínzás - Sanyarú körülmények között tartották a kutyákat
Állati tetemek maradványai és kutyaürülék fedte annak a helyiségnek a padlóját, ahol két nagytestű kutyát tartott elzárva a gazdájuk.
A lesoványodott állatokra 2022. október 21-én a délutáni órákban a Zirci Rendőrőrs egyenruhásai figyeltek fel, amikor egy környékbeli telephelyen intézkedtek.
A rendőrök által helyszínre hívott hatósági állatorvos megerősítette, hogy a két kutya tartásának körülményei, valamint az egészségi állapotuk állatkínzásra utaltak. A helyszínre kiérkező állatvédők, valamint a Veszprém város gyepmester szolgálata gondoskodtak az ebek megfelelő körülmények közé helyezéséről.
Az ügyben állatkínzás vétség megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Veszprémi Rendőrkapitányságon.
Fotó: Rendőrség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
