Városlista
2023. november 28, kedd - Stefánia

Hírek

2023. November 02. 08:10, csütörtök | Helyi

Árnyainktól nem szabadulhatunk: Beszélgetés Reisinger Attilával

Árnyainktól nem szabadulhatunk: Beszélgetés Reisinger Attilával

Reisinger Attila: Árnyak között címet viselő legújabb kötetét november 16-án, csütörtökön 16 órától mutatják be a Huszár Gál Városi Könyvtárban. A beszélgetőtárs Tuba László, az esten közreműködik Vitéz Vilmos.

Reisinger Attila gyermekkorától érdeklődéssel hallgatta a családi legendárium történeteit, törekedett azok lejegyzésére. Ez később tudatos tevékenységévé vált, amit kutatómunkával egészített ki, hogy írásai minél hitelesebbek legyenek. Munkásságát országos és helyi, irodalmi és közéleti kitüntetésekkel is elismerték: „Az év legsikeresebb szerzője” (2016), Magyar Ezüst Érdemkereszt (2018), „Mosonmagyaróvár Város Kultúrájáért” (2021), Herczeg Ferenc-díj (2023).

Húsz, kisregényeket és novellákat tartalmazó kötete jelent már meg, amelyekben egyéni sorsokon keresztül idézi meg az itt élők viharos közelmúltját. Műveiben mély empátiával fordul szereplőihez, közösségi és egyéni traumáik kibeszélésével, kísérletet tesz azok feloldására is. Reisinger Attila 2006 óta megjelent írásaival a kisemberekről szóló kortárs, történeti-lélektani kispróza egyik nagy alkotójává vált.

A rendezvény végén lehetőség lesz az új kötet megvásárlására, dedikálására is.

A belépés díjtalan.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Ezek érdekelhetnek még

2023. November 20. 11:09, hétfő | Helyi

Hercegek, grófok, bárók: Titokzatos arisztokraták városunkban

Hercegek, grófok, bárók: Titokzatos arisztokraták városunkban címmel Kimlei Péter helyismereti könyvtáros tart előadást a Huszár Gál Városi Könyvtárban november 24-én, pénteken 17 órai kezdettel.

2023. Október 11. 08:26, szerda | Helyi

Ferencz Tibor új könyvét mutatják be a Huszár Gál Városi Könyvtárban

A Huszár Gál Városi Könyvtárban mutatják be Ferencz Tibor 11. múltidéző könyvét október 20-án, pénteken 16 órakor.

2023. Október 04. 08:29, szerda | Helyi

Deák Ferenc és kortársai emlékkiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtárban

Deák Ferenc születésnapján, október 17-én nyílik az a kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtárban, amellyel nem csupán a 220 éve született államférfiról, hanem kortársairól is megemlékeznek.

2023. Szeptember 25. 08:34, hétfő | Helyi

Országos Könyvtári Napok a Huszár Gál Városi Könyvtárban

A Huszár Gál Városi Könyvtár idén is csatlakozik az Országos Könyvtári Napok programsorozathoz, aminek keretében október első hetében különböző programokkal, előadásokkal várja látogatóit.