Hírek
2019. Június 29. 18:22, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Át akarta úszni a Dunát, végül a rendőröknek kellett kimenteni
A budapesti vízirendészek két percen belül a bajba jutott férfi segítségére siettek, és kimentették a vízből.
A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság járőrei június 28-án 16 óra 25 perckor a hajósok csatornáján hallották az egyik sétahajó kapitányának vészjelzését, hogy az Olimpia park magasságában egy embert látnak a Dunában. A vízirendészek két percen belül a helyszínre hajóztak, és a kimerült férfit Berki Csaba törzszászlós és Lázár Balázs főtörzsőrmester kiemelték a vízből.
Az 51 éves férfit – aki ugyan eszméleténél volt, de kommunikálni már nem tudott a rendőrökkel – a Batthyány téri kikötőbe vitték és ott átadták a mentőszolgálat munkatársainak. Az intézkedés közben az is kiderült, hogy a férfi át akarta úszni a folyót, de félúton elfáradt és magától már nem tudott kiúszni a vízből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

