Városlista
2024. december 23, hétfő - Viktória

Hírek

2015. Március 23. 12:26, hétfő | Helyi sport
Forrás: MKC SE

Átfogó szervezeti átalakulás a Mosonmagyaróvári Kézilabda Klubnál

Átfogó szervezeti átalakulás a Mosonmagyaróvári Kézilabda Klubnál

Távozik a vezetőedző, Róth Kálmán is

Jelentős szervezeti átrendeződésre és tisztújításra kerül sor a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club életében. A személyi változások érintik a klub vezetését és a szakmai stábot is.

A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club SE elnöksége és Róth Kálmán vezetőedző elnökségi ülés keretében értékelték ki az alapszakasz során elért eredményeket és az utánpótlás nevelést, majd egyeztették elképzeléseiket a Klub jövőjét illetően. Az egyeztetés folyamán a felek a vezetőedzői pozíció átadásáról is döntöttek.

Róth Kálmán kérése a jövőben szeretne nagyobb figyelmet szentelni a Győri Audi ETO KC-nál betöltött utánpótlás szakmai igazgatói tisztségére. Az 1150 gyermeket számláló utánpótlás nevelési rendszerben meghatározott célok és elvárások a jövőben jelentősebb ráfordítást követelnek, így a két tisztséget egymással párhuzamosan nem lehet eredményesen betölteni. Dr. Tenk Gábor a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club elnöke ez alapján elfogadta Róth Kálmán vezetőedzői tisztségét érintő lemondását.

„Az utóbbi két szezonban párhuzamosan több olyan feladatkört is elláttam, amelyek egyre komolyabb figyelmet és időt követelnek. A Győri Audi ETO utánpótlás rendszerében a hagyományos európai színvonal fenntartása vezetői szinten egész embert kíván, ezért úgy döntöttem, hogy lemondok a mosonmagyaróvári vezetőedzői tisztségemről.” – nyilatkozta Róth Kálmán döntésének hátteréről.

„A vezetőedzői javaslatot Klubunk elnöksége azzal a kiegészítéssel fogadta el, hogy a Mosonmagyaróvári Kézilabda Clubot érintő változások ne a szezont követően, hanem mielőbb, a rájátszást megelőzően menjenek végbe.” – nyilatkozta Dr. Tenk Gábor klubelnök. „Ezúton is szeretnénk Róth Kálmánnak megköszönni, hogy feladatát más felelősségteljes pozíciója mellett professzionálisan és teljes elhivatottsággal végezte. A Győri Audi ETO KC-nál betöltött utánpótlás szakmai igazgatói munkájához, továbbá a Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakközépiskola pedagógusaként végzett tevékenységéhez további sok sikert kívánunk.” – tette hozzá Tenk Gábor.

A Mosonmagyaróvári Kézilabda Club elnöksége ezt követően tanácskozott a vezetőedzői pozíció betöltéséről, amelynek eredményeként a feladattal Hlavaty Tamást bízta meg, aki a DHC Slavia Praha vezetőedzői pozícióját cseréli fel a mosonmagyaróváriért, és mellette a cseh junior válogatott szakvezetői feladatát is megtartja. A másodedzői pozíciót továbbra is Bognár Róbert látja el.

„Nagyon örültem a megkeresésnek, hiszen egy fiatal és tehetséges gárdával dolgozhatok egy igencsak nívós bajnokságban. Ugyanakkor hatalmas kihívás ez számomra, aminek szeretnék maximálisan eleget tenni. Ezért minden erőnkkel azon leszünk, hogy a lehető legjobb eredményeket érjük el és bennmaradjunk az első osztályban.” – nyilatkozta Hlavaty Tamás

Személyi változások történtek továbbá a Klub vezetésében is: a klubmenedzseri pozíciót Kiss Lajos felmondását követően mostantól Németh Attila korábbi gazdasági vezető látja el. A Klub elnöksége további strukturális változtatásokról is egyeztetett, de ezek véglegesítésére csak a nyár folyamán lehet számítani.

Ezek érdekelhetnek még

2024. December 23. 09:07, hétfő | Sport

Premier League - Szoboszlai remeklésével a Liverpool könnyedén legyőzte a Tottenhamet

Szoboszlai Dominik egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá az éllovas Liverpool 6-3-as sikeréhez a Tottenham Hotspur vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

2024. December 23. 09:06, hétfő | Életmód

Jónak lenni jó! - 516 millió forint gyűlt össze a közmédia jótékonysági kampányában

516 millió forint gyűlt össze a közmédia Jónak lenni jó! elnevezésű jótékonysági kampányában - hangzott el a Duna televízión a kampányt záró, vasárnap esti műsorban.

2024. December 23. 06:00, hétfő | Belföld

A hét elején még többfelé várható csapadék, de karácsonykor már derült idő várható

A hét elején még többfelé várható hó, havas eső, eső, majd karácsony első napján már kiderül az ég, és a következő napokban jobbára napos időre kell készülni 2-8 Celsius-fok közötti csúcshőmérséklettel.

2024. December 23. 06:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: a Mecsekben 20 centiméter hó is hullhat hétfőn

A Mecsekben 15-20 centiméternél is több hó hullhat hétfőn - közölte a HungaroMet Zrt. vasárnap.