Hírek
2014. Augusztus 18. 13:49, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Augusztus 20. - Dörgés, villámlás, viharos szél, zivatar kísérheti az ünnepi rendezvényeket
Dörgés, villámlás, viharos szél, zivatarok kísérhetik az ünnepi rendezvényeket - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő délután a honlapján.
Ebben az évben sem lesz zavartalan nemzeti ünnepünk időjárása - írták. Szerdán északnyugat felől hidegfront éri el az országot, és csak lassan vonul át fölöttünk. A fronthoz kapcsolódóan záporok, zivatarok alakulhatnak ki, amelyeket átmenetileg erős vagy viharos széllökések is kísérhetnek.
A meteorológusok legfrissebb adatai szerint a front hatására az ország északi, északnyugati részén sok gomolyfelhő várható, inkább csak rövid időszakokra süthet ki a nap. A délebbi tájakon délutántól növekszik meg erősebben a gomolyfelhőzet. Délelőtt északnyugaton, északon helyenként, délutántól egyre többfelé várható zápor, zivatar. Az északnyugatira, északira forduló szél elsősorban a Dunántúlon erősödhet meg, átmeneti viharos széllökések csak zivatarok környezetében lehetnek.
A hőmérséklet szerda hajnalban 13-18 Celsius-fok között alakul. A hőmérséklet csúcsértéke 23-30 fok között várható, északnyugaton lesz a hűvösebb, délkeleten a melegebb.
Ezek alapján az ünnepi rendezvényeket esetenként dörgéssel, villámlással kísért záporos jellegű csapadék és a zivatarfelhőkhöz kapcsolódó erős vagy viharos széllökések befolyásolhatják. Ugyanakkor kiemelték: ilyen időtávra nem lehet biztosan előre jelezni, hogy mikor melyik településen alakul ki zápor, zivatar, átmenetileg megerősödő vagy viharossá fokozódó széllel. Ezért érdemes lesz figyelni az aktuális meteorológiai adatokat és a veszélyjelzési információkat - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 17:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

