Hírek
2012. Április 20. 14:07, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ausztria felhagy az iparszerű tengerhajózással
Ausztria hivatalosan is felhagy az iparszerű tengerhajózással; a tengerpart nélküli alpesi ország parlamentje egyhangúlag fogadott el erről határozatot.
A kereskedelmi tengerhajózásból való formális kivonulás oka, hogy már jó ideje nem járják osztrák felségjelű hajók a világtengereket; az osztrák lobogó alatt közlekedő utolsó óceánjáró tavaly vonult nyugdíjba. Ilyen körülmények között fölösleges fényűzés lett volna a tengerhajózással kapcsolatos európai uniós jogszabályok költséges átültetése Ausztriában – érvelt a kormány.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 16:00, csütörtök | Külföld
Szerb elnök: nem mennek jól a tárgyalások a Mollal
Nem haladnak jól a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a szerb kormány között a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek megvásárlásáról - közölte a szerb köztársasági elnök szerdai sajtótájékoztatóján.
2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld
Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.
2026. Május 19. 11:00, kedd | Külföld
Ukrán külügyminiszter: készen állunk arra, hogy új lapot nyissunk az ukrán-magyar kapcsolatokban
2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen
Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

