Hírek
2016. Július 13. 07:36, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ausztria húsz rendőrrel támogatja a magyarországi határvédelmet
Ausztria húsz rendőrrel támogatja a magyarországi határvédelmet - erősítette meg Wolfgang Sobotka osztrák belügyminiszter szóvivője kedden a Die Presse című osztrák lap értesülését.
A tárca szóvivője az APA osztrák hírügynökségek nyilatkozva utalt arra, hogy a tervezett lépés részét jelenti a magyar-szerb határ közös védelmének, illetve arra az uniós határőrizeti ügynökség, a Frontex bevetésének keretén belül kerülhet sor.
Ausztria húsz rendőrt küld az ottani uniós külső határ védelmének segítésére - fogalmazott a szóvivő.
A Die Presse értesülése szerint erről kíván tárgyalni magyar kollégáival Hans Peter Doskozil védelmi és Wolfgang Sobotka belügyminiszter a magyar kollégáikkal való találkozón. A magyar és az osztrák belügy-, illetve védelmi miniszter csütörtökön a magyar-szerb határon egyeztet a tervezett intézkedésekről.
Ausztria a heves nemzetközi kritika ellenére küldrendőröket az uniós külső határra - fogalmazott a Die Presse, utalva az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának állásfoglalására, amely szerint a nemzetközi jogba ütközik Magyarország új határrendészeti szabályzása, a menekültek eljárás nélküli kitoloncolása.
Az osztrák belügyminisztérium az APA osztrák hírügynökséggel azt közölte, hogy az osztrák rendőrök az illegálisan beutazó menekültek kiszűrésében segítenek, azonban nem végeznek rajtaütéseket.
Az egyelőre nem tisztázott, hogy mikor érkeznek meg az osztrák rendőrök a magyar-szerb határra, azonban a belügyi tárca közlése szerint az osztrák rendőrök már egy-két héten belül bevethetők lesznek.
A védelmi miniszter szóvivője úgy tájékoztatta a Die Presse című osztrák lapot, hogy amennyiben Magyarország kérelmezi, úgy katonákat is küldenek a Szerbia felőli uniós külső határ biztosítására. A szóvivő azonban konkrét létszámot egyelőre nem említett.
A Die Presse szerint a tárcavezető számára fontos, hogy Magyarország visszafogadjon menekülteket, ezt azonban Budapest eddig elutasította.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 07:30, szerda | Belföld
Ellenállási nyilatkozatot tett közzé a Fidesz
2026. Július 22. 07:24, szerda | Belföld
Magyar Péter: várjuk az ügyészségi tájékoztatót a Fidesznél történt házkutatás ügyében
A Fidesz saját tájékoztatása szerint a mai napon házkutatást és lefoglalást hajtottak végre nyomozók Orbán Viktor pártjának szerverei kapcsán. Várjuk az ügyészségi tájékoztatót!

