Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2011. Április 17. 05:50, vasárnap | Helyi
Forrás: Nyugathír

Ausztriába ezreket várnak dolgozni a szállodaiparba

Ausztriába ezreket várnak dolgozni a szállodaiparba

Győr-Moson-Sopron megyéből a szobalánynak és mosogatófiúnak jelentkezőkre is nagy szükség lesz május elseje után Ausztriában.

Magyarország mellett Csehországban és Szlovákiában tervez munkaerőt toborozni az Osztrák Szállodaszövetség (ÖHV), miután többezer betöltetlen állás van az ausztriai hotelekben.

Az ÖHV magyar, cseh és szlovák nyelvű brosúrákat küld ki a szövetséghez tartozó szállodáknak, ezekben arról találhatók információk, hogy milyen munkalehetőségek vannak az ausztriai négy-és ötcsillagos szállodákban. A tájékoztatóban egyebek között a munkavállalással, az egészségügyi ellátással, a létfenntartással, a nyelvtanulással kapcsolatos tudnivalók is szerepelnek.

Ezeket az ÖHV elképzelései szerint a már ott dolgozó cseh, magyar, szlovák alkalmazottak továbbítanák otthoni rokonaiknak, ismerőseinek. Emellett az ÖHV követségekre, munkaügyi hivatalokba, bel- és külföldi állásportálokra, különböző médiáknak és szakiskoláknak is elküldi felhívását. A szállodaszövetség adatai szerint legalább 3.700 idényjellegű munkahely nincs betöltve az osztrák szállodákban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód

A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól

Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.