Hírek
2012. Június 27. 08:00, szerda |
Helyi
Forrás: Oxigén Média
Ausztriából is várnak látogatókat a mosonmagyaróvári FUTURA élményközpontba
Az országhatáron túlról is várja a látogatókat az augusztusban nyitó mosonmagyaróvári FUTURA interaktív természettudományi élményközpont, amelyet Bécsben is bemutattak.
A többségében európai uniós támogatásból megvalósuló, 1,5 milliárd forintos beruházás a város "turisztikai zászlóshajója" lehet - mondta Nagy István polgármester a bécsi magyar nagykövetségen tartott sajtótájékoztatón. Mosonmagyaróvár mindig szerves kapcsolatban állt Ausztriával. Az érdeklődés az utóbbi években valamelyest csökkent, ezért szeretnék élénkebbé tenni a kapcsolatot. Az élményközpont mottója "Szórakoztatva tanítani" - mondta el Csiszár Péter igazgató. A FUTURA-t egy háromszáz éves magtárépületben alakították ki. A négy emeleten a "négy őselem": a föld, a víz, a levegő és a tűz témáján keresztül mutatják be a természeti jelenségeket és a Szigetköz élővilágát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 20. 10:04, szombat | Sport
Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban
Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.
2025. December 20. 10:03, szombat | Bulvár
Rómában fizetős lesz a Trevi-kút február elsejétől
Két eurós jegyet kell fizetni a Trevi-kúthoz látogató olasz és külföldi turistáknak február elsejétől - jelentette be Roberto Gualtieri római főpolgármester pénteken.
2025. December 20. 10:02, szombat | Életmód
Országos RedSaturday véradó napokat tart az OVSZ
Országos RedSaturday véradó napot tart az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) december 27-én és 2026. január 3-án, hogy az ünnepi, négynapos hosszú hétvégén se alakuljon ki vérhiány

