Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2011. December 31. 11:45, szombat | Helyi
Forrás: mti

Az áfa-emelés miatt nő az üzemanyagok ára a jövő év elejétől

Az áfa-emelés miatt nő az üzemanyagok ára a jövő év elejétől

Az újév első napján a 2 százalékpontos áfa-emelés miatt drágulnak az üzemanyagok.

A forgalmi adó 25-ről 27-százalékra növelése 6, illetve 7 forinttal emeli a 95-ös benzin és a gázolaj átlagárát a számítások szerint.

A benzin átlagára január 1-től így 406-408 forintra, a gázolajé pedig mintegy 427 forintra nő.

A Mol Nyrt. a héten a piaci változások miatt a benzin árát emelte bruttó 5 forinttal, a gázolaj ára nem változott.

A két üzemanyag ára az idén november közepe után érte el eddigi történelmi csúcsát, akkor a benzin átlagára 402-404, a gázolajé pedig 430 forint volt. A mostani áfa-emeléssel a benzin ára új csúcsra kerül.

A jövő héten elképzelhető azonban egy újabb áremelés is, mivel a forint gyengült a dollárhoz képest.

Az idén január elején a benzin átlagára 360-361 forint, a gázolajé pedig 351 forint volt.

Az autósok 20-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál.


MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.