Hírek
2021. Augusztus 04. 07:00, szerda |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az idei a legmelegebb nyár 1901 óta
Az idei a legmelegebb nyár 1901 óta - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kedden.
Azt írták: az első két nyári hónap átlaghőmérséklete 22,9 Celsius-fok volt, ami 1901 óta a legmagasabb érték.
A június a harmadik legmelegebb, a július pedig a legmelegebb volt a múlt század eleje óta Magyarországon - közölték, megjegyezve: "az augusztus egyelőre bíztatóbbnak néz ki".
Nyáron már négy hőhullám is volt Magyarországon. A tartós hőség miatt Müller Cecília országos tisztifőorvos több alkalommal hőségriasztást, hőségriadót rendelt el.
Az előrejelzések alapján augusztus első hetében nem várható tartós hőség, de a hétvégén ismét melegszik az idő, vasárnap akár 36 fok is lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 13:00, vasárnap | Életmód
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 12. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Március 21. 08:32, szombat | Életmód
Lantos Csaba: Magyarország világelső a megtermelt villamosenergián belüli napenergia arányában
Magyarország világelsővé vált abban, hogy a megtermelt villamos energián belül mekkora arányt képvisel a napenergia - hangsúlyozta az energiaügyi miniszter pénteken Miskolcon, az MVM csoport új alállomásának átadásán.
2026. Március 20. 12:00, péntek | Életmód
Mohács 500 - Bemutatták a Rubicon által készített nagyszabású dokumentumfilmet
Világok Harca címmel nagyszabású dokumentumfilmet készített a Rubicon a mohácsi csata 500. évfordulója alkalmából.

