Városlista
2025. december 11, csütörtök - Árpád

Hírek

2012. Május 18. 09:30, péntek | Helyi
Forrás: Mosonmagyaróvári Civil Szövetség

Az Internet Világnapja - május 18.

Az Internet Világnapja - május 18.

Május 18-án ünnepeljük az Internet Világnapját, amely a Nemzetközi Távközlési Egyesület kezdeményezésére indult.

A kezdeményezés célja elsősorban az, hogy a fejlődő országokba és minden lefedetlen területre is eljusson a világháló.

Legelőször 2002-ben emlékeztek meg az Internet Világnapjáról. Bár az internet és annak elterjedése történelmi léptékben rövid múltra tekint csak vissza, nagyon fontos elismernünk, hogy ma a világháló már szinte kihagyhatatlan eszköz, lehetőség. A mindennapjaink részeként meghatározó, hogy képesek vagyunk-e részesülni az általa nyújtott előnyökből, ezért a Világnapot egyben a digitális esélyegyenlőség napjának is tekinti az NFM Infokommunikációért Felelős Államtitkársága.

Ezen alkalomból nyílt napot tart a Mosonmagyaróvári eMagyarország pont a Pacsirta u. 14. szám alatt. Az érdeklődők fél 9 és 14 óra között továbbra is ingyenesen használhatják a Pont számítógépeit, valamint internetes szolgáltatását, illetve munkatársaink segítségükre állnak a nyitvatartás folyamán.

A nap folyamán lehetőség nyílik nyílt forráskódú, azaz ingyenes programok megismerésére, használatára, valamint azok saját pendriveon, CD/DVD-n történő megszerzésére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 11. 06:55, csütörtök | Életmód

Óránként akár 150 hullócsillagot is lehet látni a Geminidák meteorraj érkezésével szombat éjszaka

Óránként akár 150 hullócsillagot is meg lehet számolni az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidák meteorraj érkezésével.

2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld

Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók

2025. December 11. 06:51, csütörtök | Kék hírek

Újabb négy őrizetbe vétel a Szőlő utcai ügyben

A nyomozó ügyészség újabb négy embert őrizetbe vett, közülük eddig hármat gyanúsítottként kihallgatott a Szőlő utcai ügyben - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerdán az MTI-vel.