Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2025. Április 02. 07:37, szerda | Belföld
Forrás: Ügyészség

Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött

Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött

Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.

A bíróság a nőt 1 év 4 hónap - végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte.

A tényállás szerint a nő gyermeke egy dorogi óvodába jár. Az elkövető internetes közösségi csoportban többször tett közzé bejegyzést, amelyben nemtetszését fejezte ki az óvónőkkel szemben. Emiatt az óvoda kétszer küldött jelzést a gyermekjóléti szolgálatnak, és a nőt kitiltották az óvodából. Egy újabb jelzést követően a családsegítő 2025. február 19-én telefonon kapcsolatba lépett a nővel, aki többször kijelentette, hogy bemegy az óvodába, megöli gyermeke óvónőjét, az óvodát felrobbantja, majd magát is megöli.

A robbantással történő fenyegetés miatt az óvodában a rendőrség bombakutatást végzett.

Az Esztergomi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állította a nőt, akit az Esztergomi Járásbíróság 1 év 4 hónap - végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre, valamint 450.000 forint pénzbüntetésre ítélt.

Az ítélet jogerőssé vált.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.