Hírek
2024. Május 15. 07:53, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Bemutatták G. Fodor Gábor Orbán kontra Soros című könyvét

Orbán Viktor miniszterelnök kellett ahhoz, hogy megtudjuk, ki Soros György, és Soros György üzletember kellett ahhoz, hogy a világ megtudja, ki Orbán Viktor - jelentette ki Stumpf István, a Tokaj-Hegyalja Egyetem alapító elnöke G. Fodor Gábor Orbán kontra Soros című könyvének keddi bemutatóján Budapesten, a Terror Háza Múzeumban.
Stumpf István a laudációjában rámutatott: Soros Györgyöt és Orbán Viktort, korunk két meghatározó és önmagán túlmutató személyiségét párhuzamba állítva kettejük világképét és harcát egy magyar elemző írja meg.
A két világkép egyike a világkormányzásra törő, a nemzeteszmét és a hagyományos társadalmat eltörölni akaró progresszív liberális internacionalizmus, amelyet Soros György személye testesít meg, G. Fodor Gábor szavaival egy "államtalan államférfi" - mondta.
A másik pedig a konzervatív szuverenizmus, amely a nemzetek világát, a családokból építkező társadalmat tekinti az emberi méltóság és folytonosság alapjának. Ezt képviseli Orbán Viktor - hangsúlyozta Stumpf István.
G. Fodor Gábor könyve nem csupán a múltat tárja fel, de kifejezetten jövőbe mutató is a laudáló szerint. Az egyik legfontosabb tanulságnak Soros György és Orbán Viktor korszakokon átívelő életútjából Stumpf István azt nevezte, hogy "ez egy örök küzdelem, egy vég nélküli játszma". Csatáról csatára helyt kell állni benne - fogalmazott.
A két világerő közti, vég nélküli játszma jellemzője, hogy korszakról korszakra módosulnak benne a játékszabályok - mondta. Hozzátette: változhatnak a személyek, de az államok általi és az államokon kívüli hatalom, a civilizációszervezés egymással összetéveszthetetlen formái közötti küzdelem folytatódik.
A június 9-ei helyhatósági és európai parlamenti választásoknak is az a tétjük, hogy melyik civilizációt formáló erőnek adunk támogatást - jelentette ki Stumpf István.
A kötetről Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója és a szerző, G. Fodor Gábor, a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója beszélgetett Szabó László kommunikációs szakember moderálása mellett.
A könyvet Schmidt Mária kalandregényként, G. Fodor Gábor pedig politikai bulvárregényként jellemezte.
G. Fodor Gábor szerint kötete egy régi vágású történet, egy "epikus párbaj", amelyben két nagy formátumú ember szerepel, és a köztük fennálló konfliktus kibékíthetetlen.
Schmidt Mária a mű erősségének nevezte, hogy személyek küzdelméről szól. A Terror Háza Múzeum főigazgatója kiemelte, hogy a szerző mindkét félnek megadja a tiszteletet munkájában.
G. Fodor Gábor Orbán kontra Soros című könyve a XXI. Század Intézet Új idők sorozatának ötödik köteteként jelent meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 17. 09:19, hétfő | Életmód
Nyitrai Zsolt: már a gyógyszertárakban is lehet Gondosórát igényelni
A kormányablakok mellett már a gyógyszertárakban is lehet regisztrálni a Gondosórára - közölte a kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki biztos vasárnap a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2025. Február 16. 08:55, vasárnap | Életmód
Meteorológia: a jövő hét elején hideg éjszakák jönnek
Egyre csípősebb, hidegebb éjszakák elé nézünk, országszerte fagy várható az éjszakai órákban, a jövő hét elején akár mínusz 15 Celsius-fok alá is hűlhet a levegő, amire legutóbb 2022-ben volt példa
2025. Február 15. 08:22, szombat | Életmód
Feldman Zsolt: a mostani fejlesztések évtizedekre meghatározhatják a borászat jövőjét
A magyar borászat jövőjét évtizedekre meghatározhatják a mostani fejlesztések, a termelőknek igazodniuk kell a piacot hosszú távon formáló változásokhoz
2025. Február 14. 07:36, péntek | Életmód
Krausz Ferenc kapta a Semmelweis Egyetem nemzetközi díját
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus vehette át a Semmelweis Budapest Award elnevezésű nemzetközi elismerést csütörtökön Budapesten. Az intézmény díját 2009 óta ítélik oda minden évben.