Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2019. Február 19. 07:25, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban

Betiltották a hajviselet miatti diszkriminációt New Yorkban - írta a The Daily Telegraph online kiadása.

New York város emberi jogi bizottsága akár 250 ezer dolláros (70 millió forint) bírságot is kiróhat arra, aki a munkahelyen, az iskolában vagy közterületen mást a hajviselete miatt hátrányos helyzetbe hoz.

A New York-iaknak joguk van "rasztafrizurát, fonatokat, bantukontyocskát, afrofrizurát vagy természetes, hosszúra növesztett hajat hordani".

Amerikában mindenekelőtt a feketéket éri hátrány a hajviseletük miatt, amit a kulturális identitásukkal szorosan összefüggőnek tartanak, és ennek véget kell vetni a jogszabály indoklása szerint.

A törvény nem érinti az olyan munkahelyeket, ahol előírás a hajháló, illetve más egészségügyi vagy biztonsági előírás érvényes, amíg az minden dolgozóra vonatkozik, bőrszínre való tekintet nélkül.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal

Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.