Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2012. Július 20. 07:30, péntek | Helyi
Forrás: Oxygen Media

Biztonságosabbá válik a közlekedés Csorna és Mosonmagyaróvár között

Biztonságosabbá válik a közlekedés Csorna és Mosonmagyaróvár között

Lezárultak a 86. számú főút Csorna és Mosonmagyaróvár közötti 33 kilométeres szakaszának korszerűsítési munkálatai.

A beruházást az tette szükségessé, hogy az út teherbírása már nem felelt meg a forgalmi igényeknek. A kétszer egy sávos főúton a meglévő burkolatot erősítették meg úgy, hogy az a 11,5 tonnás tengelyterhelésű forgalom elviselésére is alkalmas legyen. A korszerűsítés során kiszélesítették az utat, és megerősítették az aszfaltburkolatot. Bősárkány és Jánossomorja lakott területének kezdeténél és végénél forgalomcsillapító szigetek épültek. A beruházás részeként összesen hét csomópontot és két műtárgyat - a Rábca és a Hanság-főcsatorna felett átívelő hidakat - újítottak fel.

Loppert Dániel, a NIF Zrt. kommunikációs vezetője elmondta: „a fejlesztésnek köszönhetően gyorsabb és biztonságosabb lesz a nagy forgalmú 86. számú főút Csorna és Mosonmagyaróvár között, jelentősen javul a régió közlekedési helyzete."
„A szakpolitikai kormányzat kiemelten kezeli az erősen túlterhelt 86-os út, az M86 fejlesztését. A végéhez közeledik a 37 kilométeres Zala megyei szakasz kivitelezése. Folyamatban van a Szombathely-Vát szakasz építése. Zajlik a Csorna és Szeleste közötti szakasz és a Csorna elkerülő előkészítése. A következő években e beruházásoknak megvalósításával jelentősen enyhül a főút menti települések forgalmi terhelése" - hangsúlyozta Völner Pál.
A beruházó NIF Zrt. a kivitelező Teerag-Asdag Építőipari és Kereskedelmi Kft.-t pályázaton választotta ki. A kivitelezés szerződéses összege nettó 1,94 milliárd forint volt. A projekt az Új Széchenyi Terv részeként, az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) társfinanszírozásával valósult meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr

A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.