Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2019. Március 20. 17:01, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Bőségesen maradt földgáz a tárolókban a fűtési szezon után is

Bőségesen maradt földgáz a tárolókban a fűtési szezon után is

Az idei tél átlaghőmérséklete 1,8 Celsius fok volt, a tárolókban 1,7 milliárd köbméter földgáz maradt, ami extrém hideg esetén is elég lenne a valódi tavasz érkezéséig

- ismertette Scherer Zsolt, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szóvivője szerdán az M1 aktuális csatornán.

A napi fűtési csúcsot december 19-én mérték, amikor 65 millió köbméter gázt fogyasztott a lakosság.

A magyar lakosság több mint fele földgázzal fűt, tűzifával az egyharmada, villamos energiával pedig egy százaléka - közölte.

A belföldi kitermelésű földgáz a fogyasztás kevesebb, mint 20 százalékát fedezi, nyolcvan százalék az import, amely alapvetően orosz eredetű, és Ukrajna felől, valamint nyugatról érkezik - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld

Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele