Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2016. Január 11. 08:08, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Csok - átrendeződhet a lakáspiac a támogatás hatására

Csok - átrendeződhet a lakáspiac a támogatás hatására

Az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője szerint átrendeződhet a lakáspiac az új családi otthonteremtési kedvezmény (csok) hatására.

Balogh László az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában kijelentette, hogy a kereslet eltolódhat a használt lakások piacáról az új lakások irányába.

Az elmúlt években nem nagyon épültek új ingatlanok. Legutóbb 2008-2009 körül épült 30-40 ezer új lakás, ami a szakértő szerint a magyar ingatlanpiac egészséges működéséhez szükséges, és ez az időszak most visszatérhet. Minden lehetőség adott a lakásépítési "boomra" - mondta.

Balogh László úgy fogalmazott, hogy a jelenlegi helyzetben sokan hiába keresnek új ingatlanokat, ezért nagy a beruházók felelőssége abban, hogy mielőbb megépítsék a hiányzó lakásokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen

A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.