Hírek
2015. Augusztus 09. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Déva várával bővült a szarvasi Mini Magyarország makettpark
Átadták szombaton a szarvasi Mini Magyarország legújabb, történelmi hátterű makettjét, az erdélyi Déva várát.
Az alkalomból jótékonysági napot is rendeztek: a makettpark szombati jegybevételét a dévai Szent Ferenc Alapítvány számára ajánlják fel.
Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) turizmusért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán szombaton felidézte, hogy a makettparkot elkezdték bővíteni a történelmi Magyarország építészeti emlékeivel is, közöttük Erdély történelmi váraival, nevezetességeivel, ennek keretében adták át Déva várának modelljét.
A szarvasi Mini Magyarország makettparkot tavaly 76 ezer látogató kereste fel, idén szeretnék átlépni az "álomhatárt" jelentő százezres látogatószámot - mondta Ruszinkó Ádám.
A helyettes államtitkár kitért arra is, hogy az olyan nagy nyári fesztiválok, mint a hétfőn kezdődő Sziget vagy a korábban megrendezett Balaton Sound, sok fiatal külföldit vonzanak Magyarországra, ők később idősebb korukban, akár turistaútra, akár kongresszusokra is, várhatóan szívesen térnek majd vissza az országba.
fotó: www.minimagyarorszag.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

