2017. Február 12. 14:57, vasárnap | Helyi
Forrás: mkcse.hu

Dunaújvárosi Kohász KA– Mosonmagyaróvári Kézilabda Club 27–25 (12–12)

Beszámoló és meccsértékelő

A nemzetközi kupaszereplésért küzdő Dunaújváros ellen lépett pályára a Mosonmagyaróvári Kézilabda Club az NB I 13. fordulójában. Az idegenbeli szereplés az előzetes erőviszonyoknak megfelelően indult. Az első pár percben elhúzott a hazai csapat. 4-1-nél aztán magához tért az MKC is és Dombi, Katona valamint Bouti góljaival a tizedik percre kiegyenlítettek. Ezt követően aztán ismét a hazaiak kerültek előnybe, Rácz-Vince és Cifra találataival már két-három góllal mentek. Ennek ellenére végig szorosnak mondható az első félidő. A 24. percre újra egyenlő volt az állás, 10-10. A szünetig felváltva estek a találatok, így 12-12-es döntetlenről jöhetett a rövid pihenő.

A második félidő is hasonlóan folytatódott, aztán a 39. percre a mosonmagyaróváriak húztak el kicsit, 16-18. Nagyobb különbséget azonban nem sikerült kialakítania Varga József lányainak, az előnyt is csak nagyjából tíz percig tartották. A hajrára kicsit elfáradt az MKC, nem először az idei szezonban és kijött a két csapat közti erőkülönbség. Már néggyel is ment a Dunaújváros, aztán még Gerháth és Hajtai szépített a végén, így "csak" 27-25-re nyert a hazai gárda. Összességében nagyot küzdöttek az óvári lányok, így dicséret is illeti őket.

Varga József az MKC vezetőedzője: Hatalmasat küzdöttünk, és egy kis szerencsével talán pontot is szerezhettünk volna, de sajnos ennyivel volt jobb ma a hazai együttes.

György László a DKKA vezetőedzője: Nagyon nehéz mérkőzés volt, de erre számítottunk. A győzelem, a két pont megszerzése volt ma számunkra a legfontosabb.

Dunaújváros, 500 néző.

Jv.: Nagy, Túróczy

DKKA: Oguntoye – Klujber 3, Kovács 2, Karnik 1, Cifra 2, Szalai 5, Rácz-Vincze 5. Csere: Csapó (kapus), Kudor 7 (4), Hornyák, Takács 1, Grosch 1, Nick, Molnár. Vezetőedző: György László

MKC: Wéninger – Katona 2, Csala, Bouti 4, Dombi 7, Kopecz 1, Bízik 1 (1). Csere: Gerháth 6, Gyimesi 2, Hajtai 2, Bízik. Vezetőedző: Varga József

Kiállítások: 14, illetve, 10 perc

Hétméteresek: 6/4, illetve, 2/1

Fotó: dunaujvaros.com

Utánpótlás eredmények:

Ifjúsági: Dunaújváros Kohász KA - MKC SE 46-22 (24-6)
Junior: Dunaújváros Kohász KA - MKC SE 29-20 (13-9)

Serdülő: MKC SE – Győri ETO KC 18-26 (7-13)

Hajrá MKC!

2024. Május 25. 08:00, szombat | Helyi

Kiütötte az Ajka Kristályt a Perutz

A pápai csapat a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését Ajkán játszotta, ahol a házigazdákat magabiztosan, 6-1 arányban győzte le.

2024. Május 21. 10:00, kedd | Helyi

Éjfélkor jár le a határidő!

Éjfélig lehet kiegészíteni, illetve elfogadni az szja-bevallási tervezetet, de nem éri meg az utolsó percekre hagyni.

2024. Augusztus 01. 16:09, csütörtök | Sport

Kassa ralin járt a Jobbágy - Maricsek versenyzőpáros!

Beszélgetés Jobbágy Ákos autóversenyzővel a 50. Garrett Rally Košice 2024 után.

2024. Augusztus 01. 07:55, csütörtök | Kék hírek