Hírek

2013. Augusztus 18. 09:49, vasárnap | Sport
Forrás: MTI

Egy magyar arany- és egy ezüstérem az ifjúsági ökölvívó Európa-bajnokságon

A 60 kg-osok között szereplő Gálos Roland arany-, a 81 kg-os kategóriában érdekelt Hámori Ádám pedig ezüstérmet nyert a Rotterdamban zajló ifjúsági ökölvívó Európa-bajnokságon.

A viadal honlapjának beszámolója szerint Gálos egy fehérorosz, egy örmény és egy bosnyák rivális legyőzésével jutott az elődöntőbe, ahol az olasz Francesco Maiettát győzte le, majd a fináléban az ukrán Viktor Petrovot is felül múlta egyhangú pontozással.
Hámori az első fordulóban erőnyerő volt, majd egy szerb és egy holland bokszoló legyőzésével került a négy közé, itt az örmény Henrik Szargszjanon lépett túl. A döntőben a szintén ukrán Vladiszlav Mihajlov következett, ahol azonban megosztott pontozással vereséget szenvedett.