Hírek
2016. Július 22. 09:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egyre kevesebb menedékkérő van Magyarországon
Egyre kevesebb menedékkérő tartózkodik Magyarországon, a legfrissebb adatok szerint 1300 migráns van táborokban az ország területén - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivataltól kapott adatokra hivatkozva a lap azt írta, alig 600-an vannak nyitott, 700-an pedig őrzött befogadó állomásokon, a déli határon bevezetett szigorítás és a nyugati határon folytatódó, kifelé tartó "szivárgás" miatt egyre kevesebb a menedékkérő.
A legnagyobb befogadó állomáson, Bicskén a BÁH szerint 362-en, Vámosszabadiban 160-an, Kiskunhalason pedig 52-en vannak, míg a tavasszal megnyitott körmendi táborban, ahol akár 300 embert is el tudnak helyezni, összesen 25-en tartózkodnak. A lap megjegyezte, hogy áprilisban és májusban 200 felett volt az oda vitt menekültek száma.
A szerb oldalon eközben jelentős a torlódás, mert csak azok kerülhetnek magyar területre, akik a tranzitzónát választják, emiatt Kelebiánál és Horgosnál több száz fős csoportok várnak átjutásra.
Az őrzött befogadó állomások majdnem teltház van a Magyar Nemzeti szerint: Kiskunhalason a lehetséges 500 helyett 427-en vannak, Békéscsabán a 185 helyből 165 megtelt, Nyírbátorban pedig a 105 helyre 102 menekült van.
Fotó:Migránsok a szerb-magyar határ közelében kialakított táborban, Horgosnál a határ szerbiai oldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
