Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2012. Szeptember 17. 09:09, hétfő | Helyi
Forrás: Oxygen Média

Egyre több fiatal határsértőt fognak el megyénkben

Egyre több fiatal határsértőt fognak el megyénkben

Egyre emelkedik a fiatalkorú migránsok száma megyénkben.

Taxi és vonat, főként ezzel a két közlekedési eszközzel próbáltak illegálisan Ausztriába jutni azok az a többségében afgán és pakisztáni fiatalok, akik a mosonmagyaróvári határrendészek migrációs ellenőrzésénél akadtak fenn az elmúlt másfél hónapban. Míg augusztusban öt esetben tizennyolc, addig szeptember közepéig három esetben négy fiatalkorút kellett a rendőröknek a győri gyermekotthonban elhelyezniük, akik az ország több intézetéből szöktek meg. A napokban ellenőriztek a megyei autópálya alosztály járőrei Mosonmagyaróvár térségében egy, a tatabányai gyermekotthonból engedély nélkül távozó fiatalembert. A 16 éves pakisztáni állampolgár az autópálya melletti árokban gyalogolt Ausztria irányába. Sem jogszerű magyarországi tartózkodásához, sem továbbutazásához szükséges okmányokkal nem rendelkezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek

Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.