Hírek
2022. Május 10. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Életeket veszélyeztettek fiatalok Mosonmagyaróváron

Vasúti közlekedés biztonsága elleni bűntett gyanúja miatt indított nyomozást a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság ismeretlen fiatalokkal szemben, akiket azzal gyanúsítanak,
hogy egy vasúti rendezőben balesetveszélyes helyzetet idéztek elő - közölte a police.hu oldalon a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn.
A tájékoztatás szerint április 8. és 17. között a fiatalok több alkalommal megjelentek Mosonmagyaróváron a Motim Zrt. által használt vasúti rendezőben.
Egy esetben a váltót elmozdítva kiiktatták a vágányzárat. Ennek következtében egy esetlegesen érkező vonat kisiklott volna.
Másik alkalommal a vasúti síneken álló, kénsavval töltött tartálykocsi tetejére felmásztak és próbálták annak tartályát kinyitni.
A rendőrség keresi a fiatalokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.
2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek
A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van
2025. Március 15. 08:46, szombat | Belföld
Átadták a HUN-REN új székházát
Lehetőséget és támogatást kell biztosítani tudósainknak, hogy Magyarországon tartsuk őket.