Hírek
2024. December 16. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Elismerést kapnak a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
Az Építési és Közlekedési Minisztérium döntése alapján egyszeri, kétszázezer forintos SZÉP-kártyás pénzbeli elismerésben részesülnek a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
- közölte a vasúttársaság vasárnap a honlapján.
A tájékoztatás szerint a juttatást az érintett dolgozók a jövő héten kapják meg.
A MÁV-csoportnál 332 munkavállaló dolgozott közvetlenül az árvízi terepi védekezésben, vagy irányította a terepi védekezést a helyszínen.
Azt írták, a Duna szeptemberi áradása miatt meg kellett védeni a Komárom-Esztergom vonal mentén a vasúti töltést, a táti vízügyi védművet és a H5 dunai szakaszát érintő HÉV alagutat.
Az október 22-én kihirdetett kormányhatározat előírja a Duna magyarországi szakaszán levonult árvíz elleni védekezésben részt vevők szolgálatának elismerését - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

