Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2020. Szeptember 22. 16:05, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség

Elítélték a lovas íjászt, aki megsebesített egy nézőt Esztergomban

Elítélték a lovas íjászt, aki megsebesített egy nézőt Esztergomban

Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt jogerősen két év próbára bocsátott az Esztergomi Járásbíróság egy lovas íjászt, mert kilőtt nyílvesszeje egy néző hasfalába fúródott

- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.

Horváth Sándor helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint a férfi 2019 asugusztusában a bazilika előtti rendezvényen a lövést az indokoltnál távolabbról indította el. A kilőtt nyílvessző a megcélzott szalmabála szélén megpattant, a földön újra irányt változtatott, és a nézőtéren tartózkodó sértett hasfalába fúródott.

A megsérült nézőt megműtötték, négy hét alatt gyógyult fel. A gondatlan férfit az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével 2 évre próbára bocsátotta. Az ítélet jogerőre emelkedett.

Címkék: íjász, ítélet, esztergom

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.