Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2020. Június 10. 07:15, szerda | Belföld
Forrás: mti

Elkezdődik a jövő évi költségvetés vitája

Elkezdődik a jövő évi költségvetés vitája

Az Országgyűlés szerdán kezdi tárgyalni a kormány 2021-es költségvetésről szóló javaslatát.

A Ház aktuális ülésének harmadik napja reggel nyolc órakor kezdődik az ügyészség napjára, valamint a magyar haditengerészekre való megemlékezéssel.

Ezt követően indul a jövő évi költségvetés általános vitája a pénzügyminiszter legfeljebb 40 perces nyitóbeszédével, amit az Állami Számvevőszék (ÁSZ) és a Költségvetési Tanács elnökének 30-30 perces felszólalása követ.

A frakciók vezérszónokai szintén fél-fél órában kapnak szót, majd a képviselők mondhatják el a véleményüket összesen hét és fél órában.

Csütörtökön további tizenhárom óra, pénteken pedig újabb hat óra áll majd rendelkezésre a büdzsé vitájára.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.