Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2011. Április 16. 07:13, szombat | Helyi
Forrás: Nyugathír

Eltávolítják mások szemetét: 400 ezer euróból kitakarítják az Alsó-Szigetközt

Eltávolítják mások szemetét: 400 ezer euróból kitakarítják az Alsó-Szigetközt

Tizennégy Győr-Moson-Sopron megyei településen mintegy hetven helyszínről távolítják el európai uniós támogatással az utak mellett, az erdők szélén, a folyópartok mentén elhagyott hulladékot május végéig.

a munkálatokra a Szigetközi Természetvédelmi Egyesület (SZITE) és a szlovákiai Nagymegyer városa csaknem négyszázezer eurót nyert el a magyar-szlovák határon átnyúló együttműködési program keretében - tájékoztatott Tóásó Gyula projektmenedzser, a SZITE elnöke.

Ismertetése szerint az Alsó-Szigetközben mintegy 13 ezer köbméter hulladékot mértek fel. Az elszórt szemetet a Rekultiv Kft. ezekben a hetekben gyűjti össze és szállítja a jánossomorjai hulladéklerakóba. A pályázati pénz és a civil szervezet tevékenysége segítséget jelent az önkormányzatoknak, amelyeknek nincs elég forrásuk az elszórt hulladék összeszedésére, ártalmatlanítására - mutatott rá a SZITE elnöke. A községekhez tartozó erdőkben, a folyópartokon, az utak szélén elszórt hulladék műszaki védelem híján szennyezi a környezetet. A térség érzékeny és értékes vízbázison fekszik, ennek védelme kiemelt fontosságú - indokolta a projekt jelentőségét Tóásó Gyula, hozzátéve, hogy a szétszórt hulladék rontja az ott lakók életminőségét és a vidék látványát. A Szigetköz alsó részén csaknem negyvenezren élnek - jegyezte meg. A szlovákiai Nagymegyeren a felmérés mintegy kétezer köbméternyi hulladékra derített fényt. A település 55 ezer euróval részesedik a teljes támogatási összegből.

A munkálatokkal párhuzamosan tájékoztatókat tartottak diákoknak a környezet megóvásának fontosságáról, illetve bemutatókon ismertették a szelektív hulladékgyűjtés mikéntjét és a korszerű hulladékkezelés egyéb módjait.A projekt zárásaként az együttműködő partnerek albumot jelentettek meg a Szigetköz és a Csallóköz értékeiről.A kiadvánnyal azt szeretnék elérni, hogy a régióban található természeti és épített értékekkel méltó módon törődjenek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód

A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól

Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.