Városlista
2025. március 25, kedd - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2021. Január 15. 11:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Embercsempészet miatt körözött román férfit adtak át Magyarországnak

Embercsempészet miatt körözött román férfit adtak át Magyarországnak

Európai elfogatóparancs alapján, embercsempészet miatt körözték azt a férfit, akit szerdán adtak át a román hatóságok a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak Ártánd határátkelőnél

- közölte a rendőrség pénteken a honlapján. Közleményükben azt írták: a román állampolgárságú férfi 2019 júliusában megbízást adott egy szintén román állampolgárnak arra, hogy illegálisan Ausztria területére vigyen Romániából Magyarország területére átjuttatott, magyarországi tartózkodási engedéllyel nem rendelkező külföldi állampolgárokat az általa biztosított gépjárművel.

A 16, többségében afgán állampolgárságú migráns a román határnál 2019. július 21-én hajnalban szállt be a teherszállításra kialakított mikrobuszba. Az elkövetők a szállítás során a migránsok testi épségét veszélyeztették azzal, hogy túl kis helyre zsúfolták be őket. A rendőrség munkatársai Sopron térségében ellenőrzés alá vonták a jármű vezetőjét és utasait, a megbízó ellen akkor elfogatóparancsot bocsátottak ki.

Az ügyben sanyargatással elkövetett embercsempészés miatt indítottak eljárást.

A román hatóságok által elfogott férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatásának indítványozását.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő - tartalmazza a rendőrségi közlemény.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld

Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.

2025. Március 24. 07:51, hétfő | Belföld

Ellenzéki győzelmet hozott a budapesti időközi választás

Az érvényes szavazatok több mint felét megszerezve Varju László, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltje nyerte a vasárnapi időközi országgyűlési képviselő-választást Budapest 11-es számú választókerületében.

2025. Március 23. 09:29, vasárnap | Belföld

EM: másfél ezernél többet vennének már támogatással a legnépszerűbb gyártó autóiból

A BYD termékeiből több mint 1500 megvásárlásához kértek eddig állami hozzájárulást az e-autó programban pályázó vállalkozások.

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld

Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát

A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.