Hírek
2016. Június 28. 13:16, kedd |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Embercsempészt fogtak el Hegyeshalomnál
A mosonmagyaróvári határrendészek elfogtak egy marokkói férfit, aki 22 külföldi személyt akart illegálisan Ausztriába juttatni.
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság Határrendészeti Osztály járőrei 2016. június 27-én 6 óra 55 perckor egy Mercedes típusú gépjármű vezetőjét és az abban utazókat akarták ellenőrizni az 1-es számú főúton, a hegyeshalmi határátlépési pont közelében. Az autó sofőrje a rendőröket látva hirtelen megállt, kinyitotta a gépkocsi csomagterét, majd onnan körülbelül 20 migráns személlyel együtt elfutott a közeli erdő, illetve az államhatár irányába. A járőrök nyomkövető kutyával terepkutatást végeztek és az erdőben rövid idő alatt elfogták a gépkocsi sofőrjét - B. A. 31 éves marokkói állampolgárt -, valamint egy afgán és két iráni személyt.

Az elfogott külföldieket a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányságra előállították, ahol a nyomozók a 31 éves marokkói férfit – őrizetbe vétele mellett – gyanúsítottként hallgatták ki embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja miatt.

A magyar rendőrök a történteket követően értesítették az osztrák hatóságokat, akik az államhatár közelében elfogták az autóból elfutott további 19 külföldit is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
