Hírek
2018. Október 03. 17:32, szerda | Helyi
Emlékfutás Mosonmagyaróváron
A Honvéd Sportegyesületek Országos Szövetsége és a Magyar Honvédség 170 éves a Magyar Honvédség elnevezésű rendezvénysorozatot hirdet.
A program az ország egész területét átöleli és szervesen kapcsolódik az Aradi Vértanúkról történő megemlékezésekhez. Az útvonalak olyan módon kerültek megtervezésre, hogy érintsék az adott területen az egykori laktanyákat és a településeken található katonai és háborús emlékműveket.
A Magyar Honvédség 2018. október 6-án Emlékfutást szervez, melyhez Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata is csatlakozik.
Az emlékfutás 9 óra 20 perckor indul Dunakilitiről Bezenyén át, és előreláthatólag 10 óra 10 perckor érkezik a csapat Mosonmagyaróvárra. A honvédségi futókhoz Mosonmagyaróváron a Pozsonyi út 1. szám alatt lehet csatlakozni és a Szent István király úton végigkísérni őket a 48-as emlékműig (Kossuth Lajos u. 2.), ahol egy rövid megemlékezésre kerül sor koszorúzással, emlékszalag feltűzéssel.
Köszöntőt mond: dr. Iváncsics János alpolgármester
A futók a koszorúzás végén (kb. 10 óra 40 perckor) a Szent István király úton haladnak tovább és a Kápolna térig (Mosoni piac) lehet őket kísérni.
A Honvédség örömmel venné, ha minél többen csatlakoznának a kezdeményezéshez.
A futáson mindenki saját felelősségére vesz részt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek
Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában
Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

