Hírek
2011. Április 22. 22:14, péntek |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Esély a 130 éves közgyűjteménynek: a Hansági Múzeum Mosonmagyaróváré
Átadja május elsejei hatállyal a mosonmagyaróvári önkormányzatnak a városban működő Hansági Múzeumot a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat - döntött pénteki ülésén a közgyűlés.
Azt is megszavazták, hogy az önkormányzati ciklus végéig évi hétmillió forinttal támogatja a megye az intézmény működését; 2010-ben ennek időarányos részét fizetik ki. Az átvételről jövő csütörtöki ülésén határoz a mosonmagyaróvári képviselőtestület.
A Hansági Múzeum sorsának kérdése ez év eleje óta került előtérbe Mosonmagyaróváron.
Civil mozgalom bontakozott ki, amikor híre ment, hogy a megyei közgyűlés anyagi nehézségekre hivatkozva álláshelyeket akar megszüntetni, ez ugyanis a félelmek szerint a majdnem 130 éves közgyűjtemény szakmai ellehetetlenüléséhez, területi múzeumi besorolásának elveszítéséhez és kiállítóhellyé való visszaminősüléséhez vezethetett volna.
A mosonmagyaróváriak akkor több mint négyezer aláírást gyűjtöttek össze a múzeum megmentéséért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód
A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól
Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.

