Hírek
2017. Június 13. 07:29, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Extrém UV-sugárzás várható
Kedden is extrém UV-B sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásban azt írták: kedden a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8.5-ös UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
Ezért azt kérik a szabadban tartózkodókat, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás okozta leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján arról is beszámolt, hogy budapesti Marczell György Főobszervatóriumukban hétfő reggel és délelőtt rekord alacsony ózontartalom értékeket regisztráltak. A reggeli értékek csaknem 20 százalékkal alacsonyabbak voltak, mint a hétfői napra érvényes sokéves átlag.
Kitértek arra is, hogy az UV-sugárzás Siófokon volt a legmagasabb, ott dél körül a besugárzás megközelítette a 9-es UV Index értéket, de Kékestetőn is 8-as feletti volt a déli besugárzás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

