Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2018. Február 27. 09:55, kedd | Belföld
Forrás: mti

Ezer adag doppingszert találtak a pénzügyőrök Röszkén

Ezer adag doppingszert találtak a pénzügyőrök Röszkén

Több mint ezer adag teljesítményfokozásra használt gyógyszert találtak a pénzügyőrök egy szerb autóbuszban elrejtve a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök egy belépésre jelentkező szerb autóbuszt és utasait ellenőrizték. A tüzetes vizsgálat során a hátsó kerék mögötti gyári szerszámtárolóban talált műanyag ládából több mint ezer, különböző feliratú teljesítményfokozó ampulla, kapszula és tabletta került elő. A sofőr a gyógyszereket magáénak vallotta, de nem tudta igazolni, hogy azok legális forrásból származnak.

A több százezer forint értékű, Magyarországon nem engedélyezett gyógyszerkészlet miatt a rendőrség indított eljárását egészségügyi termék hamisítása miatt - tudatta az alezredes.

Címkék: dopping, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen

A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.