Hírek
2013. Január 28. 08:26, hétfő |
Helyi
Forrás: Hasznos Hírek
Február végéig válthatók be az 1 és 2 forintos érmék
Budapest, 2013. január 25. Zsákokba összegyűjtött 1 és 2 forintos érmék a Magyar Nemzeti Bank Logisztikai Központjában 2013. január 25-én.
Február 28-a után már a jegybankban sem válthatók be a 2008. március 1-jén forgalomból bevont 1 és 2 forintos pénzérmék.
A jegybank 2008. március 1-jén vonta be a forgalomból az 1 és 2 forintos érméket. A döntés nemzetgazdasági szinten 3-4 milliárd forintos megtakarítást eredményez - írta közleményében az MNB.
A bevont érmék törvényes fizetőeszközre történő átváltása a törvény által biztosított 5 éves átváltási időszak lejártáig, február 28-áig tart.
Az MNB budapesti lakossági pénztárában díjmentesen végzi az 1 és 2 forintosok átváltását.
Egyes kereskedelmi bankok, illetve a posta kijelölt budapesti és vidéki fiókjai szintén átváltják az érméket. Az ezeknél az intézményeknél történő átváltásról, annak esetenként változó, a végső határidőt megelőző határidejéről, illetve a felszámolható díjakról célszerű a bankfiókoknál, postahivataloknál előzetesen érdeklődni - figyelmeztet a jegybank.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek
Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában
Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

