Városlista
2025. március 26, szerda - Emánuel

Hírek

2020. Január 14. 07:15, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:mti

Februárban terjesztik be a feltételes szabadságra bocsátás szigorításáról szóló javaslatot

Februárban terjesztik be a feltételes szabadságra bocsátás szigorításáról szóló javaslatot

Februárban kerülhet az Országgyűlés elé az igazságügyi tárcának a feltételes szabadságra bocsátás szigorításáról szóló javaslata - mondta az igazságügy miniszter az M1 csatorna hétfői műsorában.

Varga Judit közölte: a győri gyermekgyilkosságot követően elrendelt vizsgálat eredménye nyomán az a javaslatuk, hogy ne lehessen feltételes szabadságra bocsátani olyan elítéltet, aki más életére tört.

Ugyanakkor növelni kell a gyermekvédelmi jelzőrendszer hatékonyságát, és meg kell vizsgálni a szülői kapcsolattartás szabályait. Különösen akkor, ha a szülő felügyeleti jogát bűncselekménnyel összefüggésben szüntetik meg - tette hozzá.

Kitért arra, hogy 2020 az áldozatsegítés éve lesz, vagyis hatékonyabbá és komplexebbé kívánják tenni az áldozatok védelmét és az áldozatsegítő központok működését.

Közölte: a nők védelmét szolgáló Isztambuli egyezmény ratifikálásának a követelése "túlmisztifikált".

Aki dezinformációt folytat ezzel kapcsolatban, az nem a nőket védi, hanem saját politikai tőkéjét kovácsolja. Ugyanis az egyezmény cikkelyei maradéktalanul érvényesülnek a magyar jogrendszerben - fűzte hozzá Varga Judit.

A ratifikáció - folytatta - pusztán politikai okokból marad el, mert az egyezmény olyan szemléletet erőltetne a hazai jogrendbe, amely éles ellentétben áll a kormány migrációs politikájával és a választók többségének akaratával.

Elkezdődött azon jogszabályok felülvizsgálata, amelyek lehetővé teszik az elítéltek számára, hogy az elégtelen börtönviszonyok miatt európai ajánlásra hivatkozva jelentős állami kártérítésekre tarthassanak igényt - mondta a miniszter.

Közlése szerint, ma már az ilyen ügyek elérik a tízezres nagyságrendet, az igényelt kártérítési igény pedig a milliárdos tételt.

Folyamatosan javulnak a fogva tartás körülményei Magyarországon - mondta Varga Judit.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 25. 07:40, kedd | Belföld

Átadták a Semmelweis Egyetem felújított teljesítményélettani laborját

Átadták a felújított teljesítményélettani labort a Semmelweis Egyetem (SE) Rehabilitációs Klinikáján hétfőn Budapesten.

2025. Március 25. 07:39, kedd | Belföld

100-120 ezren válthatnak biztosítót a lakásbiztosítási kampány utolsó hetében

A lakásbiztosítási kampány utolsó hetében várhatóan 100-120 ezren váltanak biztosítót és ugyanennyien cserélhetik kedvezőbb feltételekre meglévő szerződésüket az Insura.hu biztosításközvetítő

2025. Március 25. 07:37, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: új korszak kezdődött a magyar-amerikai kapcsolatokban

Új korszak kezdődött az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatban, amelyet innentől kezdve a kölcsönös tisztelet és a kölcsönös előnyökre törekvés határoz meg

2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld

Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend

Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.